Ünlüleri Dolandıran ‘Ponzi Mine’: Kurbanları Ortaya Çıktı

Türkiye, Seçil Erzan’ın ünlü futbolcuları dolandırdığı olayı ilgiliyle takip ederken, ‘Ponzi Mine’ isimli kişinin de aynı yöntemle sanatçıları dolandırdığı ortaya çıktı. ‘Ponzi Mine’ olarak bilinen Mine Mumcu’nun kurbanları arasında basketbolcu Semih Erdem, Ece Erken gibi ünlü isimlerin de olduğu iddia ediliyor.

Şarkıcı Sinan Akçıl, Seçil Erzan tarzı bir dolandırıcılık olayının ünlüler camiasında da yaşandığını iddia etmişti.

Sözcü TV’nin özel haberine göre; milyonlarca lira dolandırıcılık yapan ve ‘Ponzi Mine’ olarak bilinen Mine Mumcu’nun kurbanları da belli oldu.

Mine Özkan, astsubay olan eski eşiyle birlikte birçok kişiyi dolandırdığı iddiasıyla tutuklanmış ancak pandemi zamanında cezaevinden izinli olarak çıkmış.

Sonrasında eşinden ayrılan Özkan, dolandırıcılığa yine devam etti. Mumcu, ilamsız icra talepleriyle vatandaşların korkulu rüyası oldu.

‘Ponzi Mine’, oyuncu Burcu Kıratlı’nın üstüne şirket kurarak genç oyuncuyu dolandırdı. Tuzlaspor yöneticisi Rıdvan İhanlı’nın 3.5 milyon lira parasını aldı.

Basketbolcu Semih Erdem ise Mine Mumcu’ya 1.3 milyon lira kaptırdı.

Mine Mumcu’yu savcılığa şikayet eden bir mağdurun ifadesi ise olayla ilgili Dilan ve Engin Polat’ın da adının karışmasına sebep oldu.

‘Ponzi Mine’nin bir mağduru, kendisini Mine Mumcu’ya Dilan Polat’ın kardeşi Sıla Doğu’nun yönelendirdiğini ifade etti. Mine Mumcu’nun dosyasının, Polat çifti ile ilişkilendirileceği iddia ediliyor.

Hakkında 39 tane dava açılan Mine Mumcu’nun ve boşandığı eşinin nerede olduğu bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x