Özel’den Bahçeli’ye: Atatürk senin için öldü, adını anma

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa’da partisinin aday tanıtım toplantısında konuştu

Özgür Özel, konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerine yanıt verdi. Özel, “Devlet Bahçeli, bugün çıkmış ‘Özgür Bey’in akıl sağlığı yerinde mi? Atatürk öldü. Kendisi ruh mu çağırmış da Atatürk’le görüşmüş’ diyor. Sayın Bahçeli, kim ruhla, kim cinle, kim nereden besleniyor, fikri bir günde 180 derece değişiyor bilmem. Dün övdüklerine bugün küfretmenin, dün tükürdüğü suratı bugün öpmenin, dün ak dediğine bugün kara demenin, neyin nesi olduğunu, nereden estiğini ben bilmem. Onu senin zihninle baş başa bırakıyorum” dedi.

‘SENİN İÇİN ÖLSÜN ZATEN’

Özel sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ama bilmen gereken bir şey var. Atatürk öldü diyorsan, sen bu Cumhuriyet düşmanlarına, Atatürk’e husumet duyanlara, Kurtuluş Savaşı yoktur diyenlere, keşke Yunan kazansaydı diyenlere, koltuk değneği olduğun gün Atatürk senin için öldü. Ama Atatürk onun ilkeleri için yaşayanlar için, onun eseriyle gurur duyanlar için, onun emanetini, canı pahasına savunmayı göze alanlar için, iktidarda olmasa yıllarca muhalefette kalsa da birkaç tayin, birkaç çıkar, birkaç iş, üç beş mevki için, partisinin kurultayını kaybetmemek için onu satmayanların partisidir. Atatürk bizim yüreğimizde yaşıyor Sayın Bahçeli. Atatürk, 6. filoyu denize dökenlerin, her seferinde bu memleketi düşman işgaline kaptırmamak için ölmeyi göze alanların, öyle senin yanında durduğun gibi çağırdığında havaalanına gidip kot üstüne perdeli kumaştan kefen çekenlerin değil Çanakkale’nin dedesi kefensiz yatanların partisidir. Bu memlekette ilkokul 1’de ‘Atatürk ölmedi, içimizde yaşıyor’ şiirini okuyan, gözü yaşla bu şiiri burasında hisseden on milyonlar, seksen milyon yaşıyor. Atatürk senin için öldü. Senin için ölsün zaten Atatürk. Atatürk’ün adını anma sen.”

‘YANDAŞ MÜTEAHHİDE VAR EMEKLİYE YOK’

Özel konuşmasında emekli maaşlarının düşük olduğunu söyleyerek, “İliç’teki şirketin vergisini affetmeye para var. Emekli maaşını 17 bin liraya çıkarmaya, emekli kart vermeye, o kartın manavda, kasapta, markette, doğalgazda geçmesine para yok. Yandaş müteahhitlere ödeme yaparken para var, emekliye yatıracakken para yok” dedi

‘CUMHUR İTTİFAKI’NIN GÖZÜ DÖNMÜŞ’

Seçimlerde herkese sandığa gitmesi için çağrıda bulunan Özel, şöyle konuştu:

“31 Mart’ta sandığa gidilecek, bu zulme, bu yoksulluğa, bu işsizliğe, bu kalpsizliğe bir ‘dur’ denilecek. Bir sarı kart gösterilecek. Bir kırmızı kart gösterilecek, bir kırmızı ışık yakılacak, artık bunlara bir ‘dur’ denilecek. Eğer bunlara 31 Mart’ta bu güç, bu Cumhur İttifakı’nın gemi azıya almış, bu Cumhur İttifakı’nın gözü dönmüş, seni beni görmeyen sadece birilerini kollayan bu Cumhur İttifakı’nın karşısına daha büyük bir güçle, merkez iktidarı yerelden dengeye getirmezsek bu iktidarın karşısında daha güçlü bir ittifak oluşturmazsak hepimizin işi zor. Onun için benim gördüğüm şudur: Hep birlikte daha güçlü bir ittifakı kurmalıyız. O ittifakın adı Cumhur İttifakı’nın karşısında bu sefer Millet İttifakı değil.”

‘BU İTTİFAKI BİZ KURDUK’

CHP lideri Özel, iyi insanlarla başka bir ittifakın içinde olduklarını söyleyerek şunları dile getirdi:

“Hep birlikte bu ülkede bir başka ittifakın içindeyiz. Bu ittifakın adı, bu sefer Türkiye ittifakı. Biz kurduk, hep birlikte içindeyiz. Türkiye ittifakının iki rengi var. Partimizin renkleri de öyle ama rengini partimizden almıyor. Türkiye ittifakı, rengini, işte bu ay yıldızlı al bayraktan alıyor. Türkiye ittifakı kimden oy ister? Türkiye ittifakı milli takım gol atınca ayağa kim sıçrıyorsa hepsinden oy ister.”

Memleket için gerektiğinde ölümü göze alanlardan olduklarını vurgulayan Özel, “Türkiye ittifakı, Türkiye’nin bütün evlatlarından oy istiyor.” dedi.

ADAYLAR TANITILDI

CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey’in projelerini anlattığı toplantıda, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş da katılımcılara hitap etti. Konuşmaların ardından CHP’nin Bursa’daki ilçe belediye başkan adaylarının tanıtımı gerçekleştirildi. Özel, adaylarla fotoğraf çektirdi.

Osmangazi’de Erkan Aydın, Nilüfer’de Şadi Özdemir, Yıldırım’da Mehmet Önder Mutlu, Gürsu’da Haşim Öztürk, Kestel’de Akan Ayaz, Büyükorhan’da Mustafa Oktay, Harmancık’ta Haşim Ali Arıkan, İnegöl’de Ali Doğan, İznik’te Ayan Özer, Karacabey’de Gönül Avil, Keles’te Orhan Aslan, Mustafakemalpaşa’da Şükrü Erdem, Orhaneli’de Vildan Koç, Orhangazi’de Şaban Çetin Çoklar, Yenişehir’de Sadi Aktaş, Mudanya’da Deniz Dalgıç ve Gemlik’te Şükrü Deviren aday gösterildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x