SSK Bağkur ve bütün emeklilere müjde: Başvuranlar bu faturanın parasını ödemeyecek

Emeklilerin bayram ikramiyelerini 3 bin TL’ye çıkaran düzenleme Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra, milyonlarca emekliyi ilgilendiren yeni bir gelişme yaşandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 29 Şubat’ta yapılan oturumun ardından, 31 Mart yerel seçimleri nedeniyle bir ayı aşkın süre tatile girdi. Ancak yeni dönem için Nisan ayında çalışmalara başlayacak.

Nisan ayının başlamasıyla birlikte Meclis’e gelecek yeni düzenlemelerin detayları yavaş yavaş netleşmeye başlarken, kulislerden gelen bilgilere göre en dikkat çeken gelişme emeklilerle ilgili oldu.

AKP Grup Başkan Vekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, Nisan ayında Meclis’in açılmasıyla birlikte emeklilerle ilgili düzenlemenin gündemin ilk sıralarında yer alacağını belirtti.

7 ALANDA DESTEK VERİLECEK

Nisan ayında Meclis’e gelmesi planlanan emeklilerle ilgili düzenlemenin 7 büyük destekten oluştuğu ifade edildi. Bu destekler arasında ücretsiz ve indirimli ulaşım, fatura desteği, maaş hesabı gibi birçok destek düzenlemenin içinde yer aldı. Detaylarının netleşmesiyle birlikte emeklilerin bu düzenlemeden nasıl faydalanacakları daha açık bir şekilde ortaya çıktı.

O FATURALAR ÜCRETSİZ OLACAK

Nisan ayında gündeme alınması beklenen düzenleme, emeklilere su faturalarında kolaylık sağlıyor. Bu düzenleme kapsamında yerel yönetimlerle protokoller yapılıyor ve emeklilere su faturalarında indirim ya da ücretsiz destek sağlanıldığı ifade edildi.

Ayrıca, emeklilere şehir içinde indirimli toplu taşıma hizmeti ve belediye tesislerinden ayrıcalıklı yararlanma gibi birçok konu da ele alınıyor. Eğer düzenleme hayata geçirilirse, emekliler belediyenin sunduğu tüm hizmetlerden ayrıcalıklı olarak faydalanabilecekleri belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x