Grafikerler üzgün! Adobe Creative Cloud fiyatına yüzde 300 zam

Dünyanın en büyük grafik yazılım geliştiricisi Adobe, Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından on binlerce kullanıcıya sahip olan Creative Cloud hizmetine zam yapıyor. Peki yeni fiyatlar ne kadar ve bu zam ne zamandan itibaren geçerli olacak? İşte Adobe Creative Cloud fiyatı…

Adobe Creative Cloud fiyatı ne kadar oldu?

Bilmeyenler için Creative Cloud, grafik tasarımdan video düzenlemeye, web geliştirmeden fotoğrafçılığa kadar birçok uygulama ve bulut depolama servisini barındıran bir hizmet. Özellikle grafikerler arasında yaygın şekilde kullanılıyor. Bu hizmet kapsamında sunulan yazılımlar, ayrı ayrı satın almak istendiğinde daha fazla para ödemek gerekiyor. Bu sebepten ötürü avantajlı olduğunu da söyleyebiliriz.

Adobe, Creative Cloud kullanıcılarına gönderdiği e-posta ile zam yapılacağını duyurdu. Buna göre Adobe Creative Cloud tüm uygulamalar (100 GB) paketinin aylık fiyatı 200 TL‘den 777 TL‘ye yükseliyor. Yıllık fiyat ise artık 2 bin 300 TL değil, 10 bin 400 TL.

Ödeme Eski Fiyat Yeni (Zamlı) Fiyat
Aylık 200 TL 777 TL (+288%)
Yıllık 2 bin 300 TL 10 bin 400 TL (+352%)

Aylık ödeme için yüzde 288, yıllık içinse yüzde 352 oranında zam yapıldığını görüyoruz. Yukarıdan görebileceğiniz bu yeni fiyatların 5 Mart itibariyle geçerli olacağını belirtelim.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni fiyatları nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x