Emeklinin bayram ikramiyesine ne kadar zam yapılacak? Aldığı duyumu paylaştı, rakamı açıkladı

Emeklilerin 2024 yılı zamlı maaşların belli olmasının ardından gözler ikramiye ödemelerine çevrildi. Kulislerde emekli ikramiyesi için farklı seçenekler konuşulurken, ekonomist Turgay Bozoğlu aldığı duyumu açıkladı.

BAYRAM İKRAMİYELERİNE ZAM GELECEK Mİ?

Bozoğlu, Sözcü TV’ye yaptığı açıklamada “Bayram ikramiyelerinin artırılmasına ihtimal veriyor musunuz?” sorusuna “İhtimal veriyorum. Seçim var da 2018’de yapılmıştı biliyorsunuz emekli ikramiyesi. Bugün o günkü düzeyini korumak için 5 bin 500 lira olmalıydı” yanıtını verdi.

“5 BİN LİRA OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

“Emekli ikramiyelerini 5 bin lira yapacaklarını düşünmüyorum” diyen Bozoğlu, “3 bin TL gibi bir rakam duydum ben. Umarım öyle yaparlar. Emekliler gerçekten yaşam savaşı veriyorlar. Burada bir şeyleri düzeltme imkanı olur” ifadelerini kullandı.

ALDIĞI DUYUMU AÇIKLADI

İkramiyelerle ilgili aldığı duyumu paylaşan Bozoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
“Duyduğum rakam 3 bin TL… Emekli ikramiyelerine çok uzun zamandır dokunulmadı. Seçimler geldiği zaman biraz rahatlama oluyor. 1 Nisan’dan sonra doğalgaz ve elektrik zamları da gelecek karşımıza. Merkez Bankası’nın enflasyon raporundan anladığım kadarıyla onların etkilerinin çok köklü olmayacağını düşünüyorlar. Asıl güvendikleri de geçen sene Temmuz ve Ağustos aylarında sırasıyla yüzde 9.49, yüzde 9 enflasyon oranları görmüştük, bunlar hesaptan çıkacak. Baz etkisi dediğimiz şeyi yaşayacağız. Buna güveniyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x