Başkan Sertaslan, “Yaşlılarımızın hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

2019 yılından bu güne kadar geçen sürede verilen hizmetleri sıralayan Başkan Sertaslan, Gemlik Belediyesi tarafından ilçenin Kurşunlu Mahallesi’ne kurulan yaşlı konuk eviyle ve evde sağlık ekibiyle yaşlıların her zaman yanında olduklarını belirtirken, “Hepsi ayrı bir hazine, ayrı bir çınar olan yaşlılarımız için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kurşunlu’da 7/24 hizmet

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan tarafından ilçenin Kurşunlu Mahallesi’nde bulunan ve daire tipi binalardan oluşan Kurşunlu Yaşlı Konuk Evi içerisinde barınan yurttaşlara en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyor. Konuk evi 21 adet daire tipi yapıdan oluşurken, bu yapılarda kalan yaşlılar ev konforunda ağırlanıyor. Yeşil ve mavinin tam ortasında bulunan yaşlı konuk evinde, kafeterya, yemek salonu, oyun salonu ve olabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı 7/24 sağlık görevlisi bulunurken, sosyal etkinliklerle orada ikamet edenlerin günlerini mutlu bir şekilde geçirmesi sağlanıyor.

 

Engelsiz taksi ve evde sağlık ekipleri yaşlıların emrinde

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ın yine Gemlik’te ilk kez hayata geçirdiği evde sağlık hizmetleri ve engelsiz taksi, vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarına devam ediyor. Engelsiz taksi özellikle hastaneye ulaşmakta sıkıntı çeken ve tekerlekli sandalyeye bağlı vatandaşların bu engelini ortadan kaldırırken, evde sağlık ekipleri ise evde enjeksiyon, pansuman ve kan alımına ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın yardımına koşuyor.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik’te önceki dönemlerinde her zaman yaşlı konuk evi sözü verildiğini ve bunun kendi döneminde gerçekleştirildiğini ifade ederken, evde sağlık ekibinin de yüzlerce kez hizmet verdiğini ve büyük bir sorunu ortadan kaldırdığını belirtti.

Başkan Sertaslan konuşmasının devamında: “İlçemizin en güzel lokasyonlarından birinde kurduğumuz yaşlı konuk evimiz bugün Bursa’nın ve Türkiye’nin örnek yaşlı konukevleri arasında yerini aldı. Yeşil ile mavinin buluştuğu bir noktada oluşturduğumuz konuk evimiz, engelsiz taksimiz ve evde sağlık birimimiz ile vatandaşlarımız için aralıksız hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x